Wywiad z autorem TRYLOGII TERAPEUTYCZNEJ

0
269
trylogia terapeutyczna
trylogia terapeutyczna
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

– Gosia Dembska w recenzji umieszczonym w czasopiśmie Czytadło, napisała o Twojej trylogii że zabija relatywizm i buduje zdrowe relacje, po przeczytaniu tej książki Twoje życie, nigdy nie będzie takie jak wcześniej – będzie fascynujące

– Cieszy mnie ta opinia, ponieważ wiemy jak Gosia dostrzega to co dla innych jest nieuchwytne, ale też potrafi być bezwzględna. Wszyscy widzimy do czego prowadzi relatywizm. Pełnomocnik d/s uchodźców we Włoszech – mówi – że gwałt to nic strasznego, że tylko początkowo jest on dyskomfortem a później normalnie Kobieta cieszy się seksem. ZOMO-cy mówią że to Oni są kontynuatorami tradycji Solidarności. Doszliśmy do takiego absurdu, jaki był w Niemczech w 1936 roku, iż powinniśmy dziękować Adolfowi Hitlerowi ponieważ rozwiązał problem żydowski, jak rozwiązał pamiętamy.

– Bohaterem trylogii jest Paweł, kto jest pierwowzorem głównego bohatera, ponieważ wiemy że to postać fikcyjna.

– Początkowo gdy akcja dzieje się w Miliczu jestem Nim ja sam, później mój Przyjaciel Piotr który urządzał w latach 80- ch najlepsze imprezy a także był Mistrzem Polski w judo, następnie Paweł Krzyworączka najlepszy w Polsce pozycjoner który przekazał mi mnóstwo cennej wiedzy i w ostatniej części słynny polski trader mieszkający w Singapurze.

– Rok temu po wydaniu poradnika Rozwój Osobisty zapowiadałeś że nigdy nie będziesz pisać książek fikcyjnych bo nie jesteś z tej bajki, co się od tego czasu zmieniło ?

– Zmieniło się wszystko po przeczytaniu książki Virginii Satir, najbardziej skutecznej terapeutki wszechczasów w trylogii występuje ona jako terapeutka Iwona, czytając samą teorię nie rozumiemy często jej sensu, praktycznego zastosowania, z drugiej strony natknąłem się na książkę Florence Littauer Jak radzić sobie z trudnymi ludźmi, pisarka sama przyznaje że bardzo trudno zachować się cierpliwie i spokojnie gdy okazuje się że druga strona nie zmienia strategii, nadal szuka punktów zapalnych byle nam dopiec i wyprowadzić z równowagi i sztuką jest powstrzymać się od słów : Za kogo Ty się właściwie uważasz.

– Pierwsza część trylogii nosi nazwę SIOSTRY KURWY, przyznam że trochę mnie ten tytuł zniechęca i trudno mi sobie wyobrazić jako Kobiecie, by budował dobre relacje

– Tak rozumiem, jednak tak nie jest, siostry Weronika i Klarysa teoretycznie są świetnymi siostrami, pełnymi troski, w rzeczywistości jednak bawią się uczuciami Pawła i starają się go upokorzyć w ten lub w inny sposób, niszczą jego relacje z innymi bliskimi mu Osobami, scena kulminacyjna pierwszego tomiku jasno pokazuje do czego moga prowadzić takie niewinne zabawy, byle by się zabawić cudzym kosztem.

– Druga część Jaśnie Pan Dyrektor rozpoczyna się od prawdziwej orgii w Paryżu z uczestnictwem ulubionych pracowników, a gdy następuje atak Uchodźców, zakochana w nim Hostessa rzuca się by ratować życie Dyrektora.

– Nie wiem czy zauważyła Pani główne przesłanie tej sceny, gdy Dyrektor Dominik stwierdza : Na szczęście, wszystko zakończyło się dobrze. Okazuje się że śmierć ratującej go Dziewczyny nic dla niego nie znaczy, co więcej potem kontynuacja zabawy w hotelowych apartamentach z paryskimi Dziewczynkami, pokazuje że Dyrektor szybko dochodzi do siebie.

– Wiem że imię Dominik, nie jest przypadkowe , co ma ono oznaczać ?

– Tak Dyrektor, jest Osobą niewierzącą, ma wykształcenie średnie ale nie ukończył matury, uważa że wszystko co osiągnął zawdzięcza sobie, uznaje się więc za Boga na Ziemii , stąd imię Domine – Boski. Gazeta Morska publikuje publikuje jego zdjęcia na klęczkach ze łzami w oczach ( obejmującego zabitą Hostessę),to zdjęcie sprawia że Dyrektor i Firma zyskują ogromną liczbę osób sympatyzujących z Dyrektorem, jak z rękawa sypia się nowe oferty współpracy i gdy wszystko wydaje się układać dobrze dla Pana Dominika, Gazeta Nowa publikuje film który odkrywa rzeczywiste powody płaczu i krzyk Allah Akbar, to może zachwiać pozycją firmy.

– Część III Bezdomni wzbudza kontrowersje, czy bezdomni mogą wrócić do normalnego życia

– Tak Karolina, to nie tylko postać fikcyjna, ma wiele atutów, przede wszystkim jest przyjazna, energiczna, potrafi zjednywać sobie ludzi a co szczególne jest wśród nich prawdziwa solidarność, wzajemnego wspierania się, jej plan polega na założeniu zakładu dla bezdomnych, uczenia ich znalezienia możliwości uzyskania dochodów i przystosowania do nowych warunków życia i kiedy wydaje się że cały jej plan legnie w gruzach, otrzymuje niespodziewaną pomoc od Pawła.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here