OD RZECZY |Ziemkiewicz dzieli PIS

0
173
kurs skutecznego blogowania
kurs skutecznego blogowania
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Pierdołoganizm to najnowszy felieton Rafała Ziemkiewicza, czytając oskarżenia popularnego publicysty wobecZiobry, PIS oraz internautów trudno nie zauważyć pychy Autora, ogromnej pychy Dziennikarza. Ziemkiewicz przyznaje że sam pisemnie przekonywał Prezydenta Dudy do zawetowania ustaw które stanowiły reformę sądownictwa.

Artykuł rozpoczyna się od silnego środka ekspresyjnego nazywając Ziobrę największym z największych zdrajców z którego dziś Komendant zrobil Bożyszczem Motłochu, nikt nie udostępnia w mediach społecznościowych komentarzy lecz właśnie ten wpis, widzimy jaka jest ogromna siła medialna tego rodzaju postów i blogów.

Zanim się w politycznej mgle wszyscy pogubimy warto zrobić krótkie zestawienie. Nieważne, co chciał kupić, zyskać, czy wyleasingować Andrzej Duda, cokolwiek by to nie było, spójrzmy na rubrykę strat. Zacznę do strat osobistych Andrzeja Dudy. Nie ma i już nigdy nie będzie miał tego, co dostał w kampanii z 2015 roku. Takiego zaangażowania, takiej pasji, bezinteresowności i momentami uwielbienia, nie dostanie nigdy więcej, bez wzglądu na to, jakie ostatecznie podejmie decyzje. Ta strata w sumie jest najmniejsza w skali strat politycznych i „patriotycznych” w odniesieniu do polskiej racji stanu. Przedszkolny błąd polityczny, czyli ugięcie się przed wyreżyserowanymi protestami głównie tłuszczy i co najwyżej kilku tysięcy ogłupionych ludzi, którzy ze swojej głupoty wyrosną, to jest coś nieprawdopodobnie tragicznego w skutkach.

Spójrzmy na inny blog, to blog Kontrowersje – Matki Kurki, otóż jest on o niebo lepszy od Ziemkiewicza i powiem dlaczego, został zbudowany na kluczach : artyści, obciach, smród zgniłej atmosfery. Jest też jeszcze coś, MK nie oskarża internautów i dlaczego Ziemkiewicz poległ, Ziemkiewicz wogóle nie wyciągnął wniosków, ma żal że owszem Duda posłuchał a Prawy Internet nie, ten GŁUPI MOTŁOCH nie posłuchał.

kurs skutecznego blogowania
kurs skutecznego blogowania

Dotąd demonstracje KOD i całej reszty artystów pozbawionych dotacji, były symbolem bezskutecznego obciachu i nagle ta zbieranina ma poczucie, że dokonała cudów. Na ich ustach są wszystkie zwycięstwa świata, pokonali PiS, pokonali Kaczyńskiego, pokonali ciemnogród, uratowali Polskę przed powrotem do PRL, w końcu pokonali Prezydenta Polski. Andrzej Duda podniósł z kolan tłuszczę i zrobił z tłuszczy zwycięską armię, która teraz będzie szła do boju pod byle pretekstem, bo wie, że swoimi prymitywnymi metodami odniosła spektakularne zwycięstwo. Trzecia strata o takim samym albo jeszcze większym ciężarze gatunkowym to niesamowity smród zgniłej atmosfery zarówno w obozie koalicyjnym, jak i wśród elektoratu koalicji. Takiego smrodu nie wywołał nawet Marcinkiewicz, PJN i SP razem wzięci, tamte rozłamy i wygłupy miały miejsce w czasach, w których PiS i tak był skazany na porażkę.

Poniedziałkowa decyzja Andrzeja Dudy to zardzewiały nóż wbity w plecy PiS i przede wszystkim polskich nadziei na normalność. Stało się to w chwili, gdy PiS był o pół kroku od dobicia patologii po PRL i zbudowania Polski na polskich zasadach.

Wracajmy jednak do Pana Ziemkiewicza, chyba to co najgorszego zrobił to wladowal do wspólnego wora Pania Zofię Romaszewską, Premiera Jana Olszewskiego oraz Arcybiskupa Gądeckiego. Żeby bylo jasne , Pani Romaszewska jest fizykiem, nie wiem jakim cudem w atach 1991-93 zasiadała w Trybunale Stanu , fakt jednak że i chwali Dudę i Kaczyńskiego i KOD i nieuczciwych sędziów oznacza że można wszystko zrelatywizować.

Mecenas Jan Olszewski podał dokładnie sprzeczność niektórych zapisów i jak powiedział każdy prawnik widzi tą sprzeczność na pierwszy rzut oka, chodzi np o skład sędziów Sądu Najwyższego w konkretnych sprawach, jest jasne że wewnętrzna niespójność norm prawnych jest błędem karygodnym, jak to możliwe że ten błąd przeszedł przez takie sito legislatorów Ministerstwa Sprawiedliwości, Biuro Legislacyjne Sejmu, komisje sejmową i pracowników kancelarii Prezydenta. Oznacza to ze pod tym względem zawiodły te wszystkie instytucje i wszystkie osoby odpowiedzialne powinny ponieść odpowiedzialność.

Arcybiskup Gądecki wykazał natomiast troskę o zasadę trójpodziału władzy, przede wszystkim że wszystkie władze są niezależne, jednak wzajemnie powinny się kontrolować i wzajemnie wspierać, oraz udział obywateli przynajmniej w zakresie konsultacji społecznych.

Kolejną sprawą niepokojącą jest że tak zwana IV władza czyli media , chca właśnie zniszczyć ten podział poprzez tak jak zrobił Ziemkiewicz nawołujące do zawetowania ustawy, nadal nie rozumiem dlaczego to Trybunał Konstytucyjny nie mógł swoim wyrokiem rozstrzygnąć czy jest to dobra reforma czy też bubel prawny, być może wystarczyło wprowadzić tylko poprawki.

Osobiście uważam że pismo Do Rzeczy powinno się nazywać Od Rzeczy, bardziej klarowne były bowiem komentarze do felietonu niż wypociny Pana Ziemkiewicza któremu zawiść przysłoniła oczy i zupełnie pogłubił się w argumentacji.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here