I Prezes Sądu Najwyższego : Suwerenem jest Konstytucja Kwaśniewska

0
206
konstytucja kwaśniewska
konstytucja kwaśniewska
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

W przeciągu wieków Suwerenem w Polsce był Król, stan szlachecki, klasa robotnicza, Naród a dziś dowiedzialem się od I Prezes Sądu Najwyższego że jest nim Konstytucja Kwaśniewska. Zaczełem to rozumieć gdy professor Krasnodrzewski powiedział że najwększym złem jakie wyrządził Prezes Kaczyński Polsce to że pospólstwo uwierzyło że ma wpyw na losy kraju. Trochę mi się zrobiło przykro bo skoro panuje zasada : wybory wyborami ale my kasta prawnicza możemy tak zinterpretować prawo jk nam się pooba, to po co
ten wyborcy cyrk, szkoda czasu.

Zacznijmy więc kto to jet SUWEREN

Suweren (fr. souverain, najwyższy i ang. sovereign, suwerenny) – podmiot sprawujący niezależną władzę zwierzchnią.

Prawa suwerena przynależą: urzędującym monarchom, pretendentom do tronów i tytularnym monarchom, papieżowi, niektórym wschodnim patriarchom (np. patriarsze Konstantynopola) oraz narodom rządzącym się w systemie demokratycznym (gdzie funkcjonuje zasada suwerenności ludu).

W Wielkiej Brytanii mianem tym opatruje się całą rodzinę królewską, która stanowi oficjalną instytucję tego państwa i jest formalnie częścią jego parlamentu. Na czele rodziny królewskiej stoi aktualnie panujący król. Do rodziny tej zaliczani są:

rodzice i bezpośrednie rodzeństwo panującego króla oraz ich małżonkowie,
dzieci i wnuki panującego króla oraz ich współmałżonkowie (chyba że z jakichś powodów zostaną wykluczeni z rodziny królewskiej).

Wszyscy członkowie rodziny królewskiej, ze względu na to, że są formalnie członkami ciała parlamentarnego, otrzymują pensję, fundusz reprezentacyjny i zakres obowiązków, którego szczegóły są uchwalane przez Izbę Lordów.

a więc mamy sprawę jasną że wsystemie polskiego prawa, systemu prawa demokratycznego, władza należy do Narodu.

Gdby tak było zapis art 4 konstytucji brzmiał by Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Konstytucji kwaśniewskiej, a ztego co wiem stanowi Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu.

Przyjmijmy jednak fikcje rawną , że władza zwierzchnia należy do Konstytucji, wiem że dla stdentow praa to absurd, ale fikcje w prawie są stosowane np. Prezes reprezentuje Społkę lub Sejm uchwala mimo że wiadomo że chpdzo o większość w niższej izbie parlamenu.

Oznaczaoby to że nikt nie może Konstyucji zmienić, ponieważ nad Suwerenem nie ma władzy zwierzchniej, dobrym przykładem jest tu zjednoczone Króletwo.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here