PENTHOUSE – Na piątym piętrze

0
469
penthouse- relacje na najwyższym poziomie
penthouse- relacje na najwyższym poziomie
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Tak jak napisałem na faceboku książkę Tommego Spauldinga Nie chodzi tylko o to, kogo znasz została zarekomendowana mi przez Anna Gajowa,już samo to że autor nawiązuje do ponadczasowego przesłania Dale Carnegiego spowodowało że postanowiłem po nią sięgnąć , ciesze się że pisarz nie dewaluje porad w pigułce Dale’a ale jak twierdzi potrzeba jednak coś więcej.

Zasady i techniki Carnegiego wydają się ponadczasowe. I większość z nich taka jest. To dlatego jego książka została sprzedana w ponad 15 milionach egzemplarzach. Ale czas rozszerzyć perspektywę i wpływ, które były centralne w jego przesłaniu. Nie wystarczy już dłużej używać czyjegoś imienia wyłącznie strategicznie. Nie wystarczy już unikać sporów. Wreszcie nie wystarczy już tylko mówić o zainteresowaniach innych ludzi. Są to miłe i opłacalne nawyki. Jednak nie można zdobyć przyjaciół i klientów na lata wyłącznie przez uśmiechanie się, pamiętanie imion i mówienie komplementów. Musi być coś jeszcze.
W naszym świecie zażartej konkurencji ci, którzy wychodzą na prowadzenie, definiują
zainteresowania innych ludzi i pracują niezmordowanie, aby pomóc im osiągnąć postęp. Dzisiaj musisz wykroczyć poza oczywistości i przejść całą drogę do czegoś, co nazywam relacjami penthouseu relacjami, które przechodzą od powierzchownego wymieniania się wiadomościami i grzecznościami (pierwsze i drugie piętro relacji),
wymiany opinii (trzecie piętro)
oraz mówienia o uczuciach (czwarte piętro) i dochodzą do piątego piętra, czyli
penthouseu, zarezerwowanego dla całkowitej przejrzystości oraz definiowanego przez długoterminową lojalność.

Relacje piątego piętra – penthouse – są możliwe. Stworzyłem ich dziesiątki, z czego wiele z
klientami, sąsiadami i współpracownikami, z którymi zaczynaliśmy jako kompletnie obcy ludzie. Jestem postrzegany jako osoba z koneksjami oraz siecią kontaktów, i to prawda. Mam długą listę kontaktów, jednak kluczowa jest tu jakość, a nie ilość — obustronna głębia i oddanie w wielu z nich, a także nagrody, jakie zyskuję za postrzeganie każdego człowieka — nie tylko wysoko postawionego i potężnego — jako potencjalnego kolejnego gościa na piątym piętrze.

W następnych częściach tej książki podzielę się historiami wielu relacji, od pani Singer,
nauczycielki, która stawiała przede mną wyzwania i inspirowała mnie w szkole średniej, po prezesa organizacji osiągającej jedne z największych sukcesów na świecie. Wszyscy oni znacząco na mnie wpłynęli, a ja miałem szczęście rozwinąć z nimi poziom relacji, na którym mamy wpływ na zmianę świata.

Czym jest to coś więcej o czym nie napisał Dale Carnegie, Dale sam w swojej książce przyznaje że często łapał się początkowo na łamaniu zasad o których pisał, jest jasne że przyczyną tego były emocje, nie tylko Pan jednak Tommy Spaulding może być uznawany za następcą Dale pisze bowiem o tym również Sammy Horn ale również ks. Piotr Pawlukiewicz na konferencji Sposób na zranione serca, dlaczego więc książka Tommy Spauldinga jest szczególnie przeze mnie polecana, ponieważ Tommy zawarł je w swoich przestrogach, jest ich tylko 5 a stosując je pozwolą w wielu relacjach wspiąć się na sam szczyt.

Oto one :
1. Dokonujcie dobrego wyboru bliskich relacji
2. Wiedzieć, kiedy powiedzieć nie
3. Strzeźcie się relacyjnego raka

Tommy przyznaje się tu do własnego doświadczenia, kiedy poczas szkolnego balu jego Dziewczyna zatańczyła z jego najlepszym Przyjacielem, oboje zawsze byli wobec niego lojalni i przypisał temu wydarzeniu inne znaczenie, zazdrość często niszczy najlepsze relacje, myslę że szkoda że Tommy nie wskazał tu na zastosowanie metody Virginii Satir , spójny komunikat nie doprowadził by do tego konfliktu, oczywiście można ugryźć się w język ale o wiele lepiej wyjaśnić sobie w spokojnej atmosferze nieporozumienia i nie przypisywać im dodatkowego znaczenia.

4. Nie każda relacja będzie trwać wiecznie

Czasami złe nawyki zabijają nawet najlepsze relacje. Są też relacje, które tracą część swojego znaczenia z powodu braku poświęcanej im uwagi albo z racji zmiany okoliczności. Czasami czujemy pokusę trzymania się kurczowo tych relacji mimo ich zmian, ale moim zdaniem często najlepiej jest sobie odpuścić.

Ta przestroga jest według mnie najistotniejszą częścią książki . Zmieniamy pracę, przenosimy się do innych miast. Przechodzimy do następnych etapów życia.
okręgi, które kiedyś zachodziły na siebie, obecnie mogą się już nawet nie dotykać. Weźmy dla przykładu dwójkę przyjaciół kiedyś razem studiowali i byli sobie bardzo bliscy, mieli podobny styl życia, podobne radości oraz problemy, zawsze myśleli e ich przyjaźń przetrwa wszystkie burze. Jednak życie buduje nieprzewidziane scenariusze, spotkali się ponownie jako trenerzy rozwoju osobistego, jeden z nich prowadził treningi online, drugi mimo corz mniejszej ilości zleceń nie chciał przekonwertować szkoleń tradycyjnych na szkolenia online. Mimo chęci pomocy bylego przyjaciela Łukasz uznał go za wroga , nie uznawał że jest to pomoc i że zmieniły się okoliczności i że niedługo na rynku tradycyjnych szkoleń już nikt nie zostanie, ich dawna przyjaźń przekształciła się we wrogość.

W tej przestrodze warto wykorzystać z terminu użytego przez Badboya głębokiego i wszechstronnego raportu, jeśli interesuje nas wiele takich samych tematów (wszechstronność ) i świetnie się nam rozmawia, nasza wymiana zdań est dla obu stron atrakcyjna ( głęboki raport) wówczas te relacje będą na najwyższym poziomie, jesli tego nie będziemy potrafili zrobić te relacje będa się ograniczać do wspólnego picia kawy i zadawania sobie pytań, jak to się stało że nie potrafimy już ze sobą rozmawiać.

5. Ucz się od swoich krytyków ale nie bądź ich niewolnikiem.

Umiejętność odróżnienia konstruktywnej, życzliwej krytyki od ludzi motywowanych egoistycznymi celami zmierzającymi do destrukcji i przekonania że nie jesteś w stanie tego dokonać.

Zachęcam Was do stosowania tych zasad, choć z praktyki wiem że jesli zapamiętasz przykłady Sammy Horn, ks Pawlukiewicza, Eldridga to po miesiącu te pięć przestróg stanie się twoimi zasadami.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here